ІнтернетНовини

Третина користувачів мобільно банкінгу, можуть стати жертвами хакерів

Результати глобального дослідження, проведеного кібербезпекою фірми Avast і оголошеної в MWC, не обіцяє нічого хорошого для тих, хто використовує на своєму смартфоні банківські програми. 36% респондентів, які відповіли на опитування, не змогли визначити різницю між підробленими банківськими і офіційними додатками. Це означає, що приблизно один з трьох користувачів смартфонів ризикує передати свою банківську інформацію (не кажучи вже про гроші) в чужі руки, повідомляє UALinks.

40.000 людей в 12 країнах було опитано компанією Avast, а додатки для мобільного банкінгу використані в опитуванні, були додатками світових банків. Перелік додатків включає:

  • Citibank,
  • Wells Fargo,
  • Santander,
  • HSBC,
  • ING,
  • Chase,
  • Bank of Scotland,
  • Ощадбанк.

Країни, в яких проводилося дослідження, включали США, Великобританію, Францію, Німеччину, Росію, Японію, Мексику, Аргентину, Індонезію, Чехію, Бразилію та Іспанію.

43% опитаних використовують програми для мобільного банкінгу. 30% тих, хто цього не робить, уникають їх, тому що побоюються, що немає захисту для користувачів від шахрайської діяльності. 58% респондентів помилково назвали офіційний мобільний банківський додаток підробкою. Як ми вже вказали вище, 36% вважають, що підроблені банківські додатки були реальним.

Вам буде цікаво: Google заблокує всю рекламу криптовалюти.

«Ми спостерігаємо постійне збільшення кількості шкідливих додатків для пристроїв Android, які можуть обійти перевірки безпеки в магазинах додатків і пробиватися на телефони споживачів. Часто вони являють собою додатки для ігор і використовують тактику соціальної інженерії, щоб обдурити користувачів в їх завантаженні» – заявили спеціалісти з Gagan Singh, SVP and GM, Avast.

хакери мобільний додаток

Згідно даних компанії Avast, хакери стають все більш витонченими в створенні програм для мобільного банкінгу, які виглядають як справжні. Фірма кібербезпеки знайшла нові версії троянця «BankBot» в Google Play Store, замасковані під ліхтарик і додатки для пасьянсів.

Коли ці програми встановлені на смартфоні, вони створюють фальшивий шар поверх реальної програми для мобільного банкінгу, збираючи інформацію про обліковий запис від користувача, який думає, що він набирає текст в реальному додатку. Не ставайте жертвою. Якщо щось про банківський додатку вас насторожує і працює дивно, негайно видаліть його з телефону.

Tags

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close